niedziela, 8 lutego 2015

Sylwetka artysty - LIGHTWOOD

"Zespół  LIGHTWOOD powstał w 2014 roku, choć pomysł na jego utworzenie narodził się dużo wcześniej. Idea stworzona została przez nas - trójkę młodych ludzi… architekta, technologa drewna i elektrotechnika. Dzięki tak zróżnicowanym kompetencjom doskonale się uzupełniamy w każdym aspekcie prowadzonej działalności. Połączyła nas chęć do kreowania naszej codziennej rzeczywistości wykorzystując w tym celu design, naturę i… światło. Tak o to powstał projekt o nazwie LIGHTWOOD. W każdym produkcie staramy się wyeksponować jego niepowtarzalną strukturę i piękno. Na każdym etapie produkcji staramy się łączyć naturę, design i funkcjonalność czyli to co uważamy za wartość dodaną do naszych produktów. Warty uwagi jest również fakt, że proces projektowania i dalszego tworzenia naszego asortymentu  odbywa się w Polsce i  za pomocą lokalnych produktów, z czego jesteśmy niezmiernie dumni." Specjalnie dla Ohoo! Style LIGHTWOOD odpowiedziali na kilka pytań: 

Twój najlepszy projekt:
Najbardziej cieszy nas seria  lamp sztalugowych. Lampa LW14 była naszym pierwszym projektem dużej lampy podłogowej. Jesteśmy dumni z niej nie tylko ze względu na jej wysokie walory estetyczne oraz funkcjonalność (regulowany rozstaw stóp). Po serii mniejszych lamp stojących odważyliśmy się na większy gabarytowo produkt i okazało się że był to przełomowy projekt. Po jego sukcesie uwierzyliśmy że nasze produkty mogą dawać jeszcze więcej  radości naszym klientom co bardzo zmotywowało nas do pracy i dalszego rozwoju.  


Twoje inspiracje:
Od samego początku inspiruje nas natura i  drewno - jego niepowtarzalna struktura  i piękno. Jesteśmy zafascynowani tym, że jako jeden z nielicznych surowców starzejąc się nabiera szlachetności a przy tym jest produktem ekologicznym.  Poza tym nasza projektantka jako architekt czerpie dużo inspiracji  z geometrii  i symetrii która wbrew pozorom jest bardzo  powszechna w przyrodzie.  Zafascynowani jesteśmy także minimalizmem, elegancją, wnętrzami industrialnymi i stylem skandynawskim.


Twoje największe marzenie:
Najbliższe otoczenie mocno na nas wpływa. Chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, na nasz nastrój i samopoczucie, wpływ może mieć odcień emitowanego światła z abażura  czy faktura blatu na którym właśnie pracujemy, zwykła satysfakcja z tego, ze otaczają nas rzeczy niebanalne i ciekawe. Naszym marzeniem jest  bycie  właśnie taką marką, która na szeroką skalę  zagości w świadomości ludzi jako dostawca produktów sprawiających satysfakcję, poprawiających nastrój i inspirujących do ciągłego ulepszania przestrzeni wokół siebie. Produkty LIGHTWOOD do kupienia w sklepie internetowym Ohoo! Style. Zapraszamy!